۱۳۸۸/۱۰/۰۳

مراسم بزرگداشت آيت الله منتظري در زنجان هم به خاك و خون كشيده شد

ممانعت از برگزاری مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی منتظری در زنجان

. ادامه راه سبز«ارس»: مراسم بزرگداشت آیت الله العظمی منتظری که قرار بود امروز در مسجد جامع زنجان برگزار شود با ممانعت نیروهای امنیتی، برگزار نشد.

آیت الله بیات زنجانی پیشتر اعلام کرده بود که مجلس بزرگداشتی را امروز در مسجد جامع زنجان برگزار می کند این روحانی بلند پایه از مردم خواسته بود در این مجلس حضور یابند.

به گزارش خبرنگار جرس، مردمی که برای بزرگداشت آیت الله العظمی منتظری به مسجد جامع زنجان رفته اند با درهای بسته مسجد مواجه شده اند.

یک شاهد عینی به خبرنگار جرس گفت: وقتی با صف آرایی نیروهای نظامی در مقابل مسجد و درهای قفل زده مسجد مواجه شدیم مردم تصمیم گرفتند برنامه را در خیابان برگزار کنند.

به گفته این شاهد عینی مراسم در خیابان با قرائت قرآن توسط دو تن از بستگان آیت الله بیات شروع شده و مردم نیز در سکوت اقدام به عزاداری کرده اند اما نیروی انتظامی سعی کرد ممانعت کرده و مردم را متفرق کند که درگیری شد و در تعقیب و گریز ها مردم را به شدت مورد مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این شاهد عینی افزود: "الله اکبر، یا حسین میر حسین، منتظری آزادی ات مبارک، عزا عزاست امروز روز عزاست امروز ملت سبز ایران صاحب عزاست امروز..و مرگ بر دیکتاتور" شعارهایی است که مردم سر میدادند و شدت ضرب و شتم به طوری بود که تعدادی از مردم از ناحیه دست ، سر و بینی دچار شکستگی شده اند.

براساس این گزارش تعدادی زیادی از مردم بازداشت و تعدادی نیز مصدوم شده و به بیمارستان منتقل شده اند.

سعید بیات از بستگان آیت الله بیات که به قرائت قرآن پرداخته بود جزو بازداشت شدگان است. در این مراسم انصاری، نماینده اصلاح طلب قزوین در مجلس شورای اسلامی و ابوالفضل شکوری و سید جواد باقر زاده نمایندگان ادوار نیز حضور داشتند.

تعدادی از بازداشت شدگان بعد از ساعاتی آزاد شده اند اما از تعداد افرادی که در بازداشت هستند خبری در دست نیست.

براساس گزارش خبرنگار جرس، اجتماع کنندگان اعلام کرده اند که ادامه مجلس ترحیم را امشب در منزل پدری آیت الله بیات زنجانی برگزار خواهند کرد.

2 نظرات:

Sad گفت...

من با شما در بلاگفا پست میذاشتم ولی وبلاگم رو بستن sadeghane7.blogfa.com
درود بر منتظری سلام بر خمینی

aras گفت...

بارها اعلام كرده ايم كه سرويس دهنده هاي وبلاگ ايراني به هيچ عنوان امنيت نداشته از دوستان تقاضا كرده ايم كه وبلاگهاي خود را هر چه سريعتر به سرويس دهنده هاي خارجي منتقل كنند تا اطلاعاتشان در امان بماند.

ما هم ماهها پيش با همين بي عدالتي در بلاگفا مواجه شديم و از همان زمان به بلاگر نقل مكان كرديم.

شما هم بهتر است يا در بلاگر و يا در ووردپرس به ادامه فعاليت بپردازيد

آخرين اخبار ارس

ادامه راه سبز - ارس

↑ Grab this Headline Animator