۱۳۸۸/۱۰/۱۴

مجمع روحانیون مبارز: هیچ گونه تردیدی در مرجعیت آیت الله صانعی نیست

مجمع روحانیون مبارز:
هیچ گونه تردیدی در مرجعیت آیت الله صانعی نیست

. ادامه راه سبز«ارس»: : مجمع روحانیون مبارز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جای هیچگونه تردیدی در مرجعیت آیت الله صانعی نیست و این مرجعیت با بیانیه یک گروه مورد پذیرش مقلدان قرار نگرفته است که با بیانیه گروهی دیگر از اعتبار بیفتد.

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار سایت جرس قرار گرفته بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

الفقهاء امناء الرسل...... پیامبر اکرم(ص)

در پی حوادث اخیر و اظهارنظرهای بعضی از روحانیون درباره صلاحیت مرجعیت حضرت آیت الله صانعی لازم می دانیم به اطلاع متدینان و مؤمنان عزیز برسانیم که معظم له به لحاظ فقهی مورد تأیید حضرت امام خمینی(س) بوده اند و آن حضرت درباره ایشان فرموده اند:« من آقای صانعی را مثل یک فرزند بزرگ کرده ام، این آقای صانعی وقتی که سالهای طولانی در مباحثی که ما داشتیم تشریف می آوردند ایشان بالخصوص می آمدند با من صحبت می کردند و من حظ می بردم از معلومات ایشان. و ایشان یک نفر آدم برجسته ای در بین روحانیون است و یک مرد عالمی است و متوجه مسایل است و مخالف این انحرافاتی که در این کشورموجود بوده است، از قبیل منافقین - نمی دانم - و غیره، و ایشان مخالف سرسخت آنهاست.» (صحیفه امام جلد 17 صفحه 231)

عدالت و اخلاص آیت الله صانعی مورد تأیید عالمان برجسته حوزه های علمیه و خیل عظیمی از مقلدان بوده و هست و ایشان دهها سال است که به عنوان استاد برجسته فقه آل محمد(ص) در حوزه علمیه قم شاگردان فاضل و متعهد زیادی را تربیت نموده اند و از زمانی که به عنوان مرجع تقلید در جامعه اسلامی ایران مطرح گردیدند همواره بر مقلدان ایشان افزوده شده است و امروز جای هیچگونه تردیدی در مرجعیت ایشان نیست و این مرجعیت با بیانیه یک گروه مورد پذیرش مقلدان قرار نگرفته است که با بیانیه گروهی دیگر از اعتبار بیفتد.

عالمان برجسته حوزه های علمیه همواره بر حفظ حرمت مراجع بزرگ تقلید تأکید داشته اند. مجمع روحانیون مبارز نیز انتظار دارد که گروه های سیاسی در کشاکش منازعات گروهی نهاد مقدس مرجعیت را دستخوش اینگونه اختلافات نکنند که مطمئناً به نفع حوزه های علمیه، مراجع عظام و جامعه متدین کشور نیست.

مجمع روحانیون مبارز

13 دی 138

1 نظرات:

میرعلی گفت...

با شرکت در اس ام اس برنامه 90 و انتخاب آخرین گزینه اتحاد میلیونی سبزها را اعلام میکنیم.
امشب ساعت 11
ما بیشماریم

آخرين اخبار ارس

ادامه راه سبز - ارس

↑ Grab this Headline Animator