۱۳۸۸/۰۸/۲۲

آغاز فعالیت گشت پلیس اینترنتی

دور جدید مقابله امنیتی با اینترنت:
آغاز فعالیت گشت پلیس اینترنتی در سایت‌ها

ادامه راه سبز«ارس»: یکی از فرماندهان نیروی انتظامی از دور جدید برخورد با کاربران اینترنت در کشور و آغاز به کار"پلیس اینترنت" برای برخورد با آنچه"جرایم عادی" و "جرایم سیاسی" در اینترنت نامید، خبر داد. فرمانده مبارزه با جرایم رایانه ای نیروی انتظامی؛با جرایم عادی،موضوعات سیاسی ،نشر اکاذیب و توهین در اینترنت برخورد می کنیم. پلیس مبارزه با جرایم رایانه ای آگاهی ناجا با بیان این‌که کمیته ویژه ای برای رسیدگی به جرایم رایانه ای تشکیل شده است، گفت: نیروی انتظامی یکی از ۱۲ عضو ستاد مبارزه با جرایم رایانه ای است اما با تمامی جرایم در فضای اینترنت برخورد می کند.


فرمانده"پلیس مبارزه با جرایم رایانه ای نیروی انتظامی ا با بیان این‌که کمیته ویژه ای برای رسیدگی به جرایم رایانه ای تشکیل شده است، گفت"نیروی انتظامی یکی از 12 عضو ستاد مبارزه با جرایم رایانه ای است اما با تمامی جرایم در فضای اینترنت برخورد می کند."

سرهنگ امیدی به خبرگزاری ایلنا،گفت" نیروی انتظامی همانطور که با جرایم عادی همچون سرقت و زورگیری برخورد می کند، با توجه به گسترده تر شدن روزافزون اینترنت و عمومی شدن استفاده از آن، با جرایمی که در فضای اینترنت رخ می دهد هم برخورد می کند."

وی افزود" نیروی انتظامی یکی از ۱۲ عضو ستاد مبارزه با جرایم رایانه ای است و زیر نظر نظر دادستانی فعالیت می کند."

رییس پلیس مبارزه با جرایم رایانه ای نیروی انتظامی گفت که" کمیته ویژه ای در پلیس مبارزه با جرایم رایانه ای ایجاد شده که فضای اینترنت را رصد می کند و در رابطه با جرایمی همچون، فروش لوازم غیرمجاز، کلاهبرداری و... وارد عمل می شود."

وی در پاسخ به این سئوال که آیا پلیس تنها با جرایمی همچون کلاهبرداری در اینترنت برخورد می کند، گفت"نیروی انتظامی بنا بر قانون، ضابط قضایی است و با هرگونه جرمی در اینترنت از کلاهبرداری و آگهی های غیرمجاز تا توهین به افراد و نشر اکاذیب برخورد می کند."

امیدی افزود" در رابطه با توهین، عموما باید شاکی خصوصی داشته باشد، اما در رابطه با برخی اشخاص احتیاج به شاکی خصوصی نیست که این افراد را قانون مشخص کرده است. نیروی انتظامی با موضوعات سیاسی نیز در صورتی که کار غیرقانونی صورت گرفته باشد بنابر قانون ورود پیدا می کند."

فرمانده مبارزه با جرایم رایانه ای نیروی انتظامی در رابطه با ایجاد پلیسی به نام پلیس اینترت نیز گفت"همانطور که وظیفه پلیس در جامعه ایجاد امنیت است، در فضای اینترنت نیز باید امنیت را برقرار کند و با توجه به گسترده تر شدن استفاده از اینترنت، دقت و بررسی پلیس نیز افزایش می یابد."

وی افزود"جرایم در فضای اینترنت هنوز به شکل سازمان یافته نیست و طوری نیست که با باندهای مجرم در این فضا روبه رو باشیم و بیشتر جرایم انفرادی صورت می گیرد."

امیدی پرونده های تشکیل شده در رابطه با جرایم رایانه ای در پلیس را بیشتر مربوط به کلاهبرداری، توهین، نشر اکاذیب و... عنوان کرد.

0 نظرات:

آخرين اخبار ارس

ادامه راه سبز - ارس

↑ Grab this Headline Animator